Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKayıt OlPortalliLatest imagesAramaGiriş yap

kabardeyim ben :)

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

kabardeyim ben :) Empty
MesajKonu: kabardeyim ben :)   kabardeyim ben :) Icon_minitimeCuma Ara. 28, 2007 12:35 am

Gerçekten yaşanmış bir fıkra gibi Kabaydeyler çok güzel anlatılır.

Bir gün Kafkas derneğinde oturan Kabardey genci her zaman olduğu gibi Kabardeyler hakkında atıp tutmakda, onları bir tek peygamber soyu olduklarını ima etmemekdedir.

Dernekde ki diğer gençler Kabardeyi kızdırmak için şöyle derler. Yahu amma sallıyorsun, hem biz senin gerçekten Kabardey olduğunu nerden bileceğiz derler.

Buna Kabardey çok bozulur. Yarın hepiniz göreceksiniz, tüm dünya benim Kabardey olduğumu bilecek der ve bir hışımla dernek binasından çıkar.

Ertesi gün derneğe gelen Kabardey gögsünü gere gere gençlerin odasına girer ve gülümser.

Diğer Çerkes gençleri gülmeye başlar.

Kabardey gine bir hışımla konuşur. Ne gülüyorsunuz işte bakın tüm dünya artık benim Kabardey olduğumu bilecek. T-shirtümün üzerinde yazdığı gibi der.

Diğer Çerkes gençleri daha bir kahkaya boğulur ve biz senin cidden Kabardey olduğuna inandık artık ama t-shirtünün önünde Kabardey değil Kadir bey yazıyor derler.

T-shirt'e baskıyı yapan eleman nerden bilsin Kabardey'i. Buna bir anlam verememiş ve olsa olsa bu Kadir bey olur diyip yazıyı basmış. Bizim Kabardeyde hiç kontrol etmeden giyip millete caka satacam derken Kabardey olduğunu farklı ama kesin bir yolla ispatlamış
http://www.adige.leriz.biz/

kabardeyim ben :)
1 sayfadaki 1 sayfası